aliyyenveliyullah -forum anasayfa-  

Geri git   aliyyenveliyullah -forum anasayfa- | GALERİ | VİDEO VE MP3

Cevapla
 
Seçenekler Stil
  #1  
Alt 12-24-2010, 07:02
CEMALETTİN YALDIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
CEMALETTİN YALDIR CEMALETTİN YALDIR isimli Üye şuanda  online konumundadır
SAHİBİ VE GENEL YÖNETİCİ
 
Üyelik tarihi: May 2008
Mesajlar: 2.928
CEMALETTİN YALDIR will become famous soon enough
Lightbulb Kan Akıtmak, Zincir Vurmak Caizdir, Ayetullah El- Uzma Vahid Horasani Açıklıyor

Büyük Taklit Mercilerinden Ayetullah El- Uzma Vahid Horasani Aşura'da İmam Huseyin (aleyhisselam) için Sine vurmak, Zincir vurmak, Feryat etmek, Kan akıtmak Caizdir... ve bazı Büyük müçtehitlerin fetvalarını açıklıyor, Videonun sonuna kadar İzlenmesi tavsiye olunur.

1
Hamenei ve Horasanin Açıklamaları. Hameneninin Aksine Horasani Kan Akıtmak Caizdir Diyor.
Aşağıdaki Linkin Üstüne Tıklayınız
https://www.youtube.com/watch?v=1v0FVa9FLL4


2
Sine, Zincir Vurmak ve Kan Akıtmak Caizdir
Büyük Taklit Merci El Uzma Ayetullah Vahid Horasani
Aşağıdaki Linkin Üstüne Tıklayın
http://youtu.be/x7kCDpRMQ0M]
3
Sine, Zincir Vurmak ve Kan Akıtmak Caizdir
Büyük Taklit Merci El Uzma Ayetullah Vahid Horasani
Aşağıdaki Linkin Üstüne Tıklayın
https://www.youtube.com/watch?v=FBsL5j86zg0

4
Şehid Nemr Aşura Konuşması: Başa Kama Vurma
Aşağıdaki Linkin Üstüne Tıklayın
Muharrem ayında yapılan feryat ederek ağlama, sine dövme, kan akıtmayı eleştiren zihniyeti bende eleştiriyorum. Bu ayda kan akıtma yerine kan verme gibi bidat uyduran kişiler, Aşura'nın değerini anlamamışlardır. Senenin 364 günü gidip istediğin yere kan verebilirsin ama Aşura gibi bir günde kanın heba olmasın diye kan vermeyi düşünen zihniyetler, Hz.İbrahimin oğlu İsmailin kurban etme mesajını anlamadığı gibi Aşura günü: ya İmam Hüseyin aleyhisselam "bu gün kerbela olayı gerçekleşirse bu döktüğüm kanlar senin yolunda, bu başım senin yolunda feda olsun" dosta düşmana karşı verilen mesajıda anlamamışlar. Benim tavsiyem Ayetullah vehid horosaninin kan dökmeyi eleştirenlere verdiği cevabı dinlesinler...Kimse kusura bakmasın, bu inancmızı yok etmek isteyen, düşman olan kişilerin ağzıyla konuşarak onların ekmeğine yağ sürenlerin bu inancı iyice araştırdıktan sonra büyük Müctehitlere başvurduktan sonra konuşsunlar. Yani kısacası bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olup inancımızı baltalamayın...
Zillet Bizden Uzaktır.Vesselam...

İmam Seccad (a.s)’ın kölelerinden birisi; “Efendim! Keder dolu ve göz yaşı ile geçirdiğiniz günler sona ermedi mi hala?”deyince

İmam Seccad (a.s) şöyle buyurdular:

“Vay olsun sana, Yakup (a.s)'ın kendisi hem peygamber, hem de peygamber oğluydu, on iki oğlu var olmasına rağmen, Allah Teala onlardan birisini ondan sakladığında, oğlu (Yusuf) dünyada diri olduğu halde onun üzüntüsünden dolayı saçları ağardı, beli büküldü, gözleri çok ağladığından dolayı kör oldu. Ama ben babam, kardeşim ve akrabalarımdan 17 kişinin naşını yeryüzüne serilmiş olarak gördüm; öyleyse üzüntüm nasıl sona erebilir ve ağlamam nasıl son bulabilir.”1

İmam Zeynalabidin (aleyhisselam) (40) yıl boyunca babası İmam Hüseyin (aleyhisselam)’a ağladı. Önüne yemek bıraktıklarında ağlıyordu, kendisine su getirdiklerinde ağlıyordu…


İmam (aleyhisselam) buyurdu ki: “Ben üzüntü ve kederimi Allah’a şikayet ediyorum. Ben bir takım şeyler biliyorum ki sizler bilmiyorsunuz. Ben annemiz Fatıma’nın evlatlarının katligahını hatırladığımda hıçkırıklar boğazımı sıkıyor!” 2
Kaynaklar:
Lühuf, S. 209.
Bihar, c. 12, s. 264; c. 43, s. 155; c. 82, s. 86


Humeyni şöyle buyuruyor:
'Bin dört yüz senedir bu minberler, bu mersiyeler, bu ağıtlar ve bu sinezenler bizleri (İslam ve Müslümanları) korumuştur.'[1]

[1] -Cevad Muhaddisi, Ferheng-i Aşura, s.339

Başa Kama Vurma meselesi hükmü ilk olarak Ayetullah Naini'de soruldu. Onun fetvası hem kendi zamanının, hem de daha sonra gelen mercilerin dayanağı olmuştur. Ayetullah Naini, başa kama vurma hakkında herhangi bir ayet ve hadisin olmadığını belirttikten sonra eğer insan bedenine zarar vermezse caiz olduğu fetvasını vermiştir. Ondan sonra gelen onlarca taklit merciide bu görüşü kabul etmiş, aksi yönde fetva vermemişlerdir.[2]
[2] - Cevad Muhaddisi, a.g.e. s.215

Mövlamız İmam Cafer Sadık (aleyhisselam) buyurdu: Yakup (aleyhisselam) Yusuf’un (aleyhisselam) ayrılığına 40 yıl ağladı ve gözleri kör oldu.
Bu Olay Hadisten başka Kur'an-da da var Hz.Yakup peygamber (aleyhisselam) Ölmediğini bildiği halde Kırk yıl Yusuf (aleyhisselam) için Ağlıyorsa, Gözleri Kör Oluyorsa Neden bizler Alemlerin Hürmetine yaratılan Mövlamız İmam Huseyin (aleyhisselam) Mubarek Başı kesilip, Bedeninde Binlerce ok, mızrak, kılıç yarası ve bedeninin üzerinde at koşturup param parça edilip. Kardeşleri, Çocukları ve Ashabı aynı akibete uğratılıp.Hanımları, Kızları Ayak yalın Kızkın Güneşin altında Şehir şehir Dolaştırılıp Şama kadar Götürülüp. Çocuklarından bir kaçı Susuzluktan şehid olmuş vb.... Sinemize, Zincirimize, Ağlayıp Feryat etmemize Neden Yaygara koparıyorlar.?
Aşura vakıasında Hz. İmam Hüseyin’in (aleyhisselam) ve Diğer Şehitlerin kesik başını mızrakların ucunda gören Hz. Zeynep (salamullahu aleyha) Başını Deveni Hörgücüne Vurar ve kanlar başındaki Örtünün Altından yüzüne doğru akmaya başlar ve O Zaman İmam Zeynalabidin (aleyhisselam) ve İmam Muhammed Bakır (aleyhisselam)'da Zeynep (salamullah)un Yanındaydılar.
[Nasih-i et Tevarih, c. 6, s. 54] “Nuru’l Ayn fi Meşhedi’l Hüseyin” adlı kitap “İbrahim bin Muhammed Nişaburi Esferayni”
Eğer Baştan Kan Akıtmak Caziz Olmasaydı İki İmam. İmam Zeynalabidin (aleyhisselam) ve İmam Muhammed Bakır (aleyhisselam) Zeynep (salamullahu aleyhaya Bir Şey Demezmiydi.


Hz.Zeynep (salamullahu aleyha)'nın başını mehmile vurarak kanatmışdır.
İmam Zeynalabidin (aleyhisselam) buyurdu: Halam Zeynep Başını mehmile vurarak kanatmışdır...
Kaynaklar:
Hadis Muntexeb et-Tureyhi- . 2, sah 478-de, Seyyid Abdullah Şübberin Celail uyun- c 2,sah 238-de, Şeyh Behraninin-Evalim-sah 373-de, Biharul Envarin- c. 45, sah 115-de Yazılmıştır.
__________________


ALLAHUMME SALLİ ALE MUHAMMED VE ALİ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM VEL EN EDAHUM
Alıntı ile Cevapla
  #2  
Alt 10-26-2014, 06:43
melekli kerrar melekli kerrar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
 
Üyelik tarihi: Sep 2013
Mesajlar: 21
melekli kerrar is an unknown quantity at this point
Standart

Allah senden Razı olsun Canım Kardeşim. Yalaka aptal suşilere Büyük bir cevaptır bakalım buna ne diyecekler yalakalar. Müçtehidide mi yalanlayacaklar. Evet bende sembolik olarak her aşurada kama vuruyorum. Selamlar.
Alıntı ile Cevapla
  #3  
Alt 10-27-2014, 02:26
aliyenveliyullah aşkı aliyenveliyullah aşkı isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yönetici
 
Üyelik tarihi: Jan 2013
Mesajlar: 715
aliyenveliyullah aşkı is an unknown quantity at this point
Standart

Kerbelada Haremin İçinde Başa Kama Vurma.
Aşağıdaki Linkin Üstüne Tıklayın
http://youtu.be/UeKaII5Xms4

Hz.Huseyin (aleyhisselam)'ın Haremine Sürünerek Giden Divane
Aşağıdaki Linkin Üstüne Tıklayın
http://youtu.be/5kS_fQTREAA


resim upload servisleri
Alıntı ile Cevapla
  #4  
Alt 10-28-2014, 04:57
Ali Şiası Ali Şiası isimli Üye şuanda  online konumundadır
Yönetici
 
Üyelik tarihi: Apr 2009
Mesajlar: 349
Ali Şiası is an unknown quantity at this point
Standart Zeynep (salamulah)'ın Sinesine Vurması

İmam Seccad (a.s) şöyle buyuruyor: Yüce babam şehit olmadan bir gece önce çadırda oturmuştum ve halam Zeynep beni tedavi etmekle meşgul idi. Babam kendi çadırına gitmişti ve Ebuzer’in kölesi Cuveyn babamın kılıcını onarmaktaydı. Babam şöyle demekteydi: Sana yazıklar olsun ey felek. Her sabah ve gece birçok yaren ve dostları ortadan kaldırmakta ve bunun karşılığında bile yetinmemektesin. Evet, her şeyin akıbeti Allah’ın elindedir ve her hayat sahibi benim gittiğim yoldan gidecektir.[3] Bu içerikteki sözleri iki veya üç defa tekrar etti. Ben bu sözlerden onun hedefini anladım ve ağlamaktan boğazım düğümlendi. Ama kendimi tuttum, yavaş ağladım ve belanın nazil olduğunu bildim. Lakin halam Zeynep (s.a) şiirin içeriğini duyar duymaz kadınların taşıdığı özel kalpsel incelik nedeniyle kendini tutamadı, şaşkın bir şekilde çadırdan çıktı, babamın yanına gitti ve şöyle dedi: Keşke ölseydim, bugün annem Fatıma (s.a), babam Ali (a.s) ve kardeşim Hasan (a.s) vefat etti. Ey göçenlerin yadigârı ve kalanların önderi! İmam Hüseyin (a.s) değerli kız kardeşine yöneldi ve ağlar bir vaziyette şöyle buyurdu: Bacım şeytanın sana uzanamayacağı ve sabrını tüketemeyeceği bir şekilde hareket et. Ardından şöyle buyurdu: Eğer güvercini kendi haline bıraksaydılar, rahat bir şekilde uyurdu. Zeynep (s.a) şöyle dedi: Kardeşim kendini ölüm için hazırlamış! Sizin bu hazırlığınız benim kalbimi yaraladı, takatimi bitirdi. Ardından kendi sinesine Vurarak, yakasını yırttı ve bayılarak yere düştü. Hz. Hüseyin (a.s) kız kardeşinin yanına gelip yüzüne su döktü ve onu uyandırdı ve şöyle buyurdu: Bacım sakin ol, Allah’tan sakın, onun isteğiyle hoşnut ol ve bil ki yer ehli ölür, gökler baki kalmaz ve Allah dışında kalan şeyler yok olur. Varlıkları yaratan, insanları dirilten ve benzersiz olan Allah’tan başka hiçbir şey diri kalmayacaktır.
Kaynak::
Mufid, Muhammed, İrşad, Saidi Horasani, Muhammed Bakır, s. 444 ve 445, Naşir İslamiye, Tahran, çapı evvel, 1380 h.k.
Alıntı ile Cevapla
  #5  
Alt 10-28-2014, 06:04
CEMALETTİN YALDIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
CEMALETTİN YALDIR CEMALETTİN YALDIR isimli Üye şuanda  online konumundadır
SAHİBİ VE GENEL YÖNETİCİ
 
Üyelik tarihi: May 2008
Mesajlar: 2.928
CEMALETTİN YALDIR will become famous soon enough
Standart

Suddi Arabistanlı Şii Lider Şehid Nemrin Aşura Günü Hz.Huseyin (aleyhisselam) İçin Başa Kama Vurmayla İlgili Müthiş Konuşması.
Şehadetin Kutlu Olsun Ey Cenneti Şereflendiren Yiğit Sen Sözüyle Eylemi Bir Olan Gerçek Bir Muvahhid İdin

Aşağıdaki Linkin Üstüne Tıklayın
https://www.youtube.com/watch?v=oSUPCf_yQ0I


Hz. Hüseyin (aleyhisselam)'ın Ev Halkının, Kerbelâ'dan Küfe'ye Gönderilmesi ve Hz. Zeyneb (salamulahualeyha)nın Yüzüne ve Sinesine vurarak Herkesi Ağlatan Sözleri:

Ömer b. Sa'd; Muharebe günü ile ertesi günü de, Kerbelâ'da oturdu.

Muharrem ayının on ikinci günü, Küfe'ye hareket edileceğinin halka bildirilmesini Humeyd b. Bükeyr-ül Ahmeri'ye emr etti.

Hz. Hüseyin (aleyhisselam) kızları, kız kardeşleri ve küçük çocuklardan yanlarında bulunanlarla hasta olan Ali b. Hüseyin de, birlikte olmak üzre, hepsi develer üzerinde kapalı hevdeçlere bindirildiler.

Kurre b. Kays-ül Temîmî der ki «Bu kadınların, geçerlerken Hüseyin'in, oğullarının ve. Ev halkının , ellerini yüzlerine, sinelerine vurarak feryad ettiklerini gördüm.

At üzerinde olduğum halde, Önlerine doğru vardım.

Ben, hiç bir zaman, bunlarda görmüş olduğum kadar güzel kadın manzarası görmüş değilim!

Vallahi, onların yüzleri, güneşten daha parlak ve güzel ve nurluydu.

Gördüğüm ve duyduğum şeylerden hiç unutamayacağım şey de, Fâtıma'nın kızı Zeyneb'in sözleridir.

Zeyneb, kardeşi Hüseyin'in cesedi yanından geçerken :

(Ey Muhammed'im! Ey Muhammed'im! Sana, göklerdeki Melekler, salât-ü selâm getiriyorlar!

Hüseyin ise, şu otsuz, boz kır çölde, tozlara, topraklara, kanlara bulanmış azaları, kesilmiş, biçilmiş, kırılmış, dökülmüş yatıyor!

Ey Muhammed'im! Senin kızların esir edilmişler, zürriyetin hep öldürülmüşler!

Sabah yelleri, onların üzerlerine tozlar, topraklar savuruyor, saçıyor!) diyordu.

Vallahi, O, dost, düşman herkesi ağlattı.» [1]

Sünni Kaynaklar:
[1] Taberi-Tarih c. 6, s. 262

M. Asım Köksal, İslam Tarihi Hz. Hüseyin ve Kerbela Faciası, Akçağ Yayınları: 188-189.
__________________


ALLAHUMME SALLİ ALE MUHAMMED VE ALİ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM VEL EN EDAHUM
Alıntı ile Cevapla
  #6  
Alt 10-29-2014, 07:29
Gizli Güç Gizli Güç isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çalışkan Üye
 
Üyelik tarihi: Jan 2009
Mesajlar: 71
Gizli Güç is an unknown quantity at this point
Standart

Müellif der ki:

1358 yılında, Necef'te olduğum dönemlerde Muharrem ayında kama vurmak, sine dövmek ve deste gruplarının dışarı çıkması Irak hükümeti tarafınca şiddetle yasaklanmıştı. Âşura akşamı mukaddes türbe ve avlusunda sine dövülmemesi için, ilk geceden itibaren türbenin kapıları ve revakı hükümet tarafından kilitlendi. Aynı şekilde avlunun kapılarını ve son olarak da kıble kapısını kilitlemek istediklerinde ansızın büyük bir kalabalığın desteler hâlinde kapıya doğru hücum ettiği ve içeri girdiği görüldü. Kalabalık, engel tanımayarak türbeye doğru harekete geçti. Ancak kapılar kilitliydi. Bunun üzerine bulundukları eyvanda ağıt okumaya ve sine dövmeye başladılar.

Bir grup güvenlik görevlisi amirleriyle birlikte çıkageldiler. Amir, ayağındaki botla eyvanda bulunan mâtemcilerden birine tekmeyle vuruyordu. Öfkeli amir hırsını alamayıp görevlilere, matemcileri tutuklamalarını emretti. Oysa desteler hâlindeki matemciler daha fazlaydı ve amiri havaya kaldırarak avluya fırlatmışlardı. Amir, bu olay sonucu feci şekilde yaralandı. Olaydan etkilenen diğer görevliler de etkisiz kılmıştı.

Devlet güçlerinin birazdan gelerek bu olaya müdahale etmek isteyeceklerinden endişe eden matemciler son derece üzgün bir halde türbenin kilitli kapısına doğru harekete geçtiler. Bir yandan sine dövüyor, bir yandan da "Ey Ali! Kapıyı aç, biz senin evladının matemcileriyiz!" diye bağırıyorlardı.

Türbenin, revakın ve avlunun tüm kapıları bir anda açılıverdi. Bazı güvenilir görgü tanıklarının bana anlattıklarına göre kapıların ve duvarların arasında bulunan kalın demir şişler ortadan ikiye bölünmüştü.

Sonuçta, desteler hâlindeki kalabalık türbeye girerek sine dövdüler. Bu haberi duyan Necef sakinleri de avluda ve türbede toplanarak onlara katıldılar.

Bu arada emniyet güçleri de ortadan kaybolmuştu. Mezkur olay Bağdat'a rapor edildiğinde matemcilere bir zorluk çıkarılmaması emredildi. O yıl Necef ve Kerbela'da önceki yıllara oranla daha fazla matem merasimleri düzenlendi.

Bu açık mucizeyi şairler şiirlerinde dile getirdiler. Bu şiirlerden birini önde gelen Araplardan biri tabloya yazarak türbenin duvarında astı. Ben de bu şiirlerden birkaç mısra alıntı yaptım:

Murtaza'nın mucizesini gördün mü?

Gel de Müslüman'san eğer itiraf et!

Avucumuz açılır gibi kapılar açıldı yüzümüze

Bu iki rahatlığın değerini bil de ihsan et

Muharremlikte akan kanlara kim engel olur?

Matem sahiplerinin önüne çekseler de set

Olmasaydı o vasiden bu güzel inayet

Fitne çıkardı sonunda, kan akardı elbet[1]

Allahın salât ve selamı O'nun üzerine olsun.
[1] - Şiirin orijinali Arapçadır. Yukarıda Türkçe çevirisiyle yetinilmiştir.

Ayetullah Destiqayp. Gizemli Öyküler
Alıntı ile Cevapla
  #7  
Alt 11-05-2014, 01:59
sürgündeki şia sürgündeki şia isimli Üye şuanda  online konumundadır
Süper Üye
 
Üyelik tarihi: Dec 2008
Mesajlar: 528
sürgündeki şia is an unknown quantity at this point
Standart Ahmaklara Şamar Gibi Cevap


Büyük Taklit Merci Ayetullah El Uzma Ruhani


Büyük Taklit Merci Ayetullah El Uzma Seyyid Sistani
Başa Kama Vurma Mühürlü Fetvası


Büyük Taklit Merci Ayetullah El Uzma Vahid Horasani
Başa Kama Vurma Mühürlü Fetvası


Zincir ve Kan Akıtmak Mustahaptır Diyen Müçtehitlerimizden Bazıları
Ayetullah el-uzma Abdulkerimi Hairi Yezdi
Ayetullah el-uzma Şeyh Muhammed Huseyni el-Gerevi en-Naini
Ayetullah el-uzma Seyyid Muhsin Hekimi
Ayetullah el-uzma Seyh Kaşif-ul Gita
Ayetullah el-uzma Seyyid Ebul Kasim Xoi
Ayetullah el-uzma Seyyid Ebdul Hadi Şirazi
Ayetullah el-uzma Seyyid Mahmud Şahrudi
Ayetullah el-uzma Seyh Muhammed Tahir Xagani
Ayetullah el-uzma Seyh Muhammed Hasan Muzaffer
Ayetullah el-uzma Seyyid Abdullah Şirazi
Ayetullah el-uzma Muhammed Riza Gulpeykani
Ayetullah el-uzma Muhammed Şirazi
Ayetullah el-uzma Seyyid Şehabeddin el-Merasi en-Necefi
Ayetullah el-uzma Seyh Cevad Tebrizi
Ayetullah el-uzma Seyyid Sadik ruhani
Ayetullah el-uzma Seyyid Sadik sirazi
Ayetullah el-uzma Seyyid Hasan-i Kummi
Ayetullah el-uzma Seyyid Muhammed Şahrudi
Ayetullah el-uzma Seyyid Taki El-Kummi
Ayetullah el-uzma Seyyid Riza Sadr
Ayetullah el-uzma Vahid Horasani
Alıntı ile Cevapla
  #8  
Alt 11-07-2014, 02:39
CEMALETTİN YALDIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
CEMALETTİN YALDIR CEMALETTİN YALDIR isimli Üye şuanda  online konumundadır
SAHİBİ VE GENEL YÖNETİCİ
 
Üyelik tarihi: May 2008
Mesajlar: 2.928
CEMALETTİN YALDIR will become famous soon enough
Standart Zincir ve Kama Vurmak Caizdir Diyen Büyük Taklit Merci Müçtehidler


Buyuk Taklit Merci Ayetullah El Uzma Abdulkerim Hariri Yezdi


Büyük Taklit Merci Ayetullah El Uzma Vahid Horasani
Bizzat Kendim de Sormuşum Cevabı Caizdir Demiş


Büyük Taklit Merci Ayetullah El Uzma Seyyid Sistani
Arkadaşlar Sormuş Bende Yanlarındaydım Cevabı Caizdir Demiş


Büyük Taklit Merci Ayetullah El Uzma Seyyid Huseyni Şerhudi


Büyük Taklit Merci Ayetullah El Uzma Seyyid Sadık Şirazi
Bizzat Kendim de Sormuşum Cevabı Caizdir Demiş


Büyük Taklit Merci Ayetullah El Uzma Seyyid Sadık Huseyni Ruhani


Büyük Taklit Merci Ayetullah El Uzma Seyyid El Maraşi En Necefi


Büyük Taklit Merci Ayetullah El Uzma Muhammed Taki Behçeti


Büyük Taklit Merci Ayetullah El Uzma Cevat Tebrizi
Bizzat Kendim de Sormuşum Cevabı Caizdir Dedi


Büyük Taklit Merci Ayetullah El Uzma Muhammed Ali Eraki


Büyük Taklit Merci Ayetullah El Uzma Seyyid Muhammed Tabatabai Burucerdi


Büyük Taklit Merci Ayetullah El Uzma Seyyid Kazım Meraşi


Büyük Taklit Merci Ayetullah El Uzma Seyyid Mehdi İhvani Meraşi


Büyük Taklit Merci Ayetullah El Uzma Seyyid Rıza Sadr


Büyük Taklit Merci Ayetullah El Uzma Seyyid Hemadani


Büyük Taklit Merci Ayetullah El Uzma Ensari Rıza Hemadani


Büyük Taklit Merci Ayetullah El Uzma Seyyid Muhammed Müftü Şia
Bizzat Kendim de Sormuşum Cevabı Caizdir Dedi


Büyük Taklit Merci Ayetullah El Uzma Seyyid Mustafa Horasani


Büyük Taklit Merci Ayetullah El Uzma Sabri Keşani


Büyük Taklit Merci Ayetullah El Uzma Muhakkık Tahrani
__________________


ALLAHUMME SALLİ ALE MUHAMMED VE ALİ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM VEL EN EDAHUM
Alıntı ile Cevapla
  #9  
Alt 11-08-2014, 09:15
melekli kerrar melekli kerrar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
 
Üyelik tarihi: Sep 2013
Mesajlar: 21
melekli kerrar is an unknown quantity at this point
Standart

Abi canlar bazı ahmaklar diyorlar ki Sistani kamayı yasaklamış. O Ahmaklara soruyorum burada ki Vidyoda Kerbelada Haremde kama vuruyorlar, Kerbelanın sorumluğu Ağa Sistaninin Elinde Neden Engellemiyor. Yardımcısı Dünyaya Bütün Fetvalarını Kerbeladan Halka Duyuruyor. Haremde Kama Vurma videosunu seyretsinler Fetva da burda baksınlar Sonsuza kadar sussunlar.
Alıntı ile Cevapla
  #10  
Alt 11-09-2014, 05:52
hacer76 hacer76 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çalışkan Üye
 
Üyelik tarihi: Mar 2009
Mesajlar: 57
hacer76 is an unknown quantity at this point
Standart

Kalpleri mühürlü mahluklara vidyoda sunsan, Resimde sunsan, mühürlü belgede sunsan faydasızdır.
Alıntı ile Cevapla
  #11  
Alt 11-10-2014, 10:41
CEMALETTİN YALDIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
CEMALETTİN YALDIR CEMALETTİN YALDIR isimli Üye şuanda  online konumundadır
SAHİBİ VE GENEL YÖNETİCİ
 
Üyelik tarihi: May 2008
Mesajlar: 2.928
CEMALETTİN YALDIR will become famous soon enough
Standart

Bu konuda İstersek yüzlerce delil sunarız bu böyle biline. Ama Kalbi Siyahlaşan birine Yüzlerce değil Milyonlarca delil fayda vermez. Bu ayet Kalbi Siyahlaşanlara yeterlidir.
Onların ki kalpleri Siyahlanmış, Allah Kalplerini Mühürlemiştir. Onların Gözleri vardır Gerçekleri görmezler, Dilleri vardır gerçekleri söylemezler, Kulakları vardır gerçekleri duymazlar. Vesselam.


Başa Vurma İlk defa tetbiri (aşuradan sonra!) Hanım Zeyneb (salamullahualeyha) etdi, Daha geniş Bilgi Allame Meclisinin Bihar-ul Envar kitabının 45-ci cildinin 114-cü sahifesine Bakabilirsiniz.
İmam Cafer Sadik (aleyhisselam) buyurdu: «İmam Seccad (aleyhisselam) 40 Yıl Babası Hüseyn (aleyhisselam'a) ağladı. Bu müddetde gündüzleri oruc tutar, geceleri de ibadetle meşkul olurdu.»
İftar vakti onun yanına yemek getirip : Buyurun yeyin Dediklerinde: İmam (aleyhisselam) Bu halde göz yaşı Döküp Şöyle Derdi::
«Peygamberin Oğlunu ac ve susuz Katl Ettiler.»

(Sugnameyi Ali-Muhemmed (sa), sah. 5)
__________________


ALLAHUMME SALLİ ALE MUHAMMED VE ALİ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM VEL EN EDAHUM
Alıntı ile Cevapla
  #12  
Alt 11-10-2014, 07:06
KERRAR KERRAR isimli Üye şuanda  online konumundadır
Süper Üye
 
Üyelik tarihi: May 2008
Mesajlar: 297
KERRAR is on a distinguished road
Standartاللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ
Büyük Taklit Merci Ayetullah el-uzma Seyyid Abdulkerim Naini

Imam Huseyn (as) İçin zencir vurmağın hatta qan aksa bile eybi yokdur .... Imam Sadiq (as):" bize ele aglayin ki, rengleriniz solsun" mesumlardan biri:" Huseyne öyle eza saklayin ki, caniniz ciksin"
__________________
Ya Haydarı Kerrar Gayrı Ferrar Muhalife Kahhar Şiasına Gaffar...
Alıntı ile Cevapla
  #13  
Alt 11-11-2014, 05:07
Murtazaali Murtazaali isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
 
Üyelik tarihi: Aug 2009
Mesajlar: 20
Murtazaali is an unknown quantity at this point
Standart

Hz.Huseyin (as) Hunharca, acımasızca, zalimce. Onun kesik başını hayal edebiliyor musunuz? Üstelik tamamen suçsuz yere? Bu yürek dağlamaz mı? Vah ki vah...
Ey Ortalığı karıştıranlar matem tutmanın peşinde değilsiniz, tek amacınız matem tutuyor görünüp birilerinin abasının altına sığınmak, her ne zamanki gelip kama ile sizin başınıza vurursak asıl o zaman konuşmaya başlayın, ne zaman gelip size zincirle vurursak o zaman konuşmaya başlayın, ramazan bayramında hiç bi müctehidin fetfasını yerine getirmeyenler şimdi nede mücdehit fetvalarını araştırır olmuşlar, araştırmalarına rağmen onlara bile iftira atar olmuşsunuz, siz daha kurban olduklarımın a.s mateminin önemini bile anlayamamışsınız, 3 yıla kalmaz artık matemi unutturup protokol şeklinde seminer yaparsanız kimse şaşırmasın, kama vurmaya ve zincir vurmaya saldırdığınız kadar hiç haram olan ve o harama bulaşanlara saldırdığınızı görmek nasip olmadı henüz, farkında olarak yada farkında olmadan içimize fitnelik saçıyorsunuz...
Alıntı ile Cevapla
  #14  
Alt 11-11-2014, 05:08
aralıklı kerrar aralıklı kerrar isimli Üye şuanda  online konumundadır
Çalışkan Üye
 
Üyelik tarihi: Jun 2009
Mesajlar: 77
aralıklı kerrar is an unknown quantity at this point
Standart

Allah razı olsun ağam Aralık gençliyi olarak peşindeyiz. Vesselam.
Alıntı ile Cevapla
  #15  
Alt 11-21-2014, 05:43
AMMAR AMMAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çalışkan Üye
 
Üyelik tarihi: May 2008
Mesajlar: 57
AMMAR is on a distinguished road
Standart

Allah razı olsun Teşekkürler
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Sizin Yeni Konu Acma Yetkiniz var yok
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı

Gitmek istediğiniz klasörü seçiniz


Şu Anki Saat: 03:15


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.